Підлітки/юнацький період

Підлітковий вік, мабуть, найцікавіший і непередбачуваний. У свої 15-18 років люди починають активно шукати себе, своє покликання, намагаються приміряти різні ролі. Будують стосунки, набивають шишки та щоразу по-різному висловлюють свої емоції.

Вочевидь, що становлення підлітка залежить з його виховання, оточення і світосприйняття. Від того, яка в нього була перед очима модель сім’ї, життєві умови та стосунки з батьками.

У цей період важливо не упустити свою дитину і направити її в потрібне русло, де вона навчиться усвідомлювати та озвучувати свої бажання, вибудовувати послідовність своїх дій у тій чи іншій ситуації, контролювати свої почуття, не лише брати, а й нести відповідальність за свої слова та дії.

На жаль, у нашому прогресивному світі підлітки рівняються на своїх кумирів із соціальних мереж. Незміцніла психіка ще не вміє фільтрувати корисну інформацію, від шкідливої ​​та маніпулятивної, яка згодом може стати причиною виникнення згубних звичок, таких як куріння, алкоголізм, наркоманія, граманія та інше. Важливо навчити підлітка вибирати правильні орієнтири, які надалі стануть його мотивацією у навчанні, виборі друзів, у визначенні професії.

Для того, щоб зрозуміти, коли підліток потребує відвідування психолога, зверніть увагу на такі характерні риси в його поведінці:

  • Безпричинна втрата інтересу до звичних занять, спілкування з друзями, занять спортом, хобі та інше;
  • Безпідставна агресія, яка з’являється стосовно близьких, однолітків, викладачів;
  • Втрата апетиту, різка зміна ваги (набір маси тіла, або схуднення);
  • Розмови про безглуздість життя, млявий, апатичний настрій.

Це лише частина факторів, які є приводом звернутися до фахівця. Якщо ви бачите будь-які негативні зміни в поведінці своєї дитини, що дорослішає, то не витрачайте час і не заспокоюйте себе відмовками: «переросте».

Найчастіше, страждаючи від повсякденних проблем, відсутності здорового спілкування, розуміння з боку сім’ї, підлітки намагаються заглушити у собі тяжкі почуття. Навіть якщо і не йдуть «кривою доріжкою», то вже будучи дорослими не в змозі побороти масу комплексів, що сформувалися, страждають від заниженої самооцінки, не можуть впоратися зі своїми страхами і зазнають труднощів у спілкуванні з оточуючими.

Варто пам’ятати, що підлітковий вік – це етап, який визначає все життя людини. І, звичайно, на всі заклики піти до психолога, варто очікувати бурхливої ​​негативної реакції. У цей момент важливо не лаяти, не примушувати, не шантажувати, або підкуповувати, а спокійно пояснити, що нічого поганого немає в тому, щоб поспілкуватися з фахівцем.

Справа в тому, що відмови від психологічної консультації обумовлені недовірою до батьків, до чужої людини, страхом покарання, чи того гірше, побоюваннями, що однолітки називатимуть його «психом».

Головне розвінчати всі ці міфи і дати зрозуміти, що все, що відбувається в кабінеті у психолога, суворо конфіденційно, що ніхто не буде його засуджувати або дорікати і більше того, що його життя зміниться на краще.

Пролистать наверх