Сімейна терапія/терапія пар

Сім’я – це світ, який є особливим для кожної людини. Це той острівець спокою та любові, куди хочеться повертатися, де хочеться радіти разом, а в прикрощі підтримати рідних, огорнувши турботою та ласкою.

Але щоб так було, парам доводиться пройти через багато, разом подолати життєві бар’єри та труднощі. Пройшовши через випробування сім’я стає міцною та згуртованою.

Однак не всім людям ці перепони під силу і не кожен витримує удари ззовні. Тоді починаються справжні сімейні баталії, і спільне життя починає тріщати швами. Якоїсь миті все руйнується. Додому вже не хочеться поспішати, людина, яку ви любили вже дратує. Ви не розумієте, як з такої спорідненої душі партнер раптом перетворився на чужу, зовсім незнайому людину, яка тільки й може, що дорікати, ображати та пред’являти претензії.

Всі ці нерозуміння призводять до того, що сім’я просто припиняє існувати і кожен йде своїм новим життєвим шляхом, на якому робить ті ж помилки і замість очікуваного нового щастя, тягне за собою той самий багаж болю та розчарування.

Найбільше у цій ситуації страждають діти. Кожен скандал, кожен гучний крик залишає на незміцнілій дитячій психіці свій довічний шрам. Це призводить до того, що у дитини починаються проблеми з однолітками, з’являється агресія, падає успішність у школі. І вже у дорослому житті сформована модель спілкування та поведінки переноситься у свою власну сім’ю.

Дорослі ж цей кризовий період намагаються заглушити за допомогою шкідливих звичок, не усвідомлюючи, що алкоголь із ще більшою силою загострює почуття образи та викликає гнів. Або ж шукає втіху в швидкоплинних зв’язках.

Але, все можна виправити. Перш ніж розійтися, варто спробувати виправити та зберегти те, що створювалося роками.

Приходячи в сімейну терапію, ви і ваш партнер знову вчитеся чути один одного, освоюєте навички взаєморозуміння, проробляєте всі помилки, які стали причиною розладу, проживаєте те, що не змогли подолати і виходите на новий рівень вже з абсолютно іншими почуттями, емоціями та досвідом.

Дуже важливо розуміти, що результат буде лише в тому випадку, якщо рішення прийти до психолога та пройти психотерапевтичні сеанси взаємне. В іншому випадку не варто чекати змін і сподіватися на чудове зцілення стосунків. Не можна заманити партнера криками «якщо ти зі мною не підеш, то ми розходимося», «тоді я тобі не дозволю бачитися з дітьми» та інші маніпуляції, які лише погіршать ситуацію.

У своїй практиці я використовую як класичні методи. Терапія може проходити з двома терапевтами – чоловіком та жінкою. Такий підхід дозволяє більш точно сформувати запит пари, глибше вивчити переживання кожного члена сім’ї та знайти збалансований підхід для опрацювання ситуації, що склалася. Формат терапії вибирається на первинній консультації.

Записатися на прийом можна перейшовши по кнопці нижче, або ж зв’язавшись зі мною по телефонах, вказаних у розділі контакти.

Пролистать наверх